sobotkaPierwsze zawody  w tym sezonie  w których udział  wzięli zawodnicy i zawodniczki naszego klubu odbyły się w Dzierżoniowie.  W składzie drużyny UKS Ratusz Maszewo znalazło się łącznie sześcioro  reprezentantów. Zawodnicy rywalizowali na rundach, każda o długości 1.5km.
Rywalizację rozpoczęły młodziczki na dystansie 13,5 kilometra., którym do ukończenia wyścigu wystarczyło niespełna 26 minut. Świetnie pojechały nasze zawodniczki, Maja Wróblewska zajęła drugie miejsce, tuż za nią uplasowała się Tamara Szalińska zajmując trzecią lokatę.
Następnie w kategorii junior na dystansie 22.5 kilometra Dawid Szaliński zajął 32 miejsce przyjeżdżając na metę w peletonie z czasem poniżej 34 minut. Z rywalizacji wycofał się nasz drugi zawodnik w tej kategorii Mateusz Pieprz. Wraz z elitą kobiet w kategorii juniorka wystartowała Weronika Fidos zajmując 40 miejsce. Nasz jedyny masters w tym wyścigu przejechał 5 okrazeń tego wymagającego kryterium.
Po kryterium zawodnicy wraz z trenerami udali się do Sobótki na „rozpoczęcie” sezonu kolarskiego w naszym kraju.

Dzień po kryterium w Dzierżoniowie nasza drużyna udała się do Sobótki, by ścigać się na pętli na której co rok rozgrywane są mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Pętla liczyła 18 kilometrów, na których znajdowało się kilka trudnych podjazdów, łącznie w finiszem pod górkę.
Najwcześniej zaczęli nasi mastersi. O godzinie 9 wsytartowali; Mieczysław Pieprz, Paweł Cichecki i Piotr Kaczor. Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety.
Zmagania naszych najważniejszych zawodników rozpoczęły się wraz ze startem kategorii junior młodszy, po raz kolejny dobrze spisał się Dawid Szaliński, jadący czujnie w peletonie uplasował się na 23 miejscu ze stratą jedynie 11 sekund do zwycięzcy. Drugi z naszych Mateusz Pieprz zakończył rywalizację na miejscu 122 miejscu.
Po nich do boju stanęły zawodniczki kategorii młodziczki. Niestety tuż po starcie doszło do kraksy, w której uczestniczyła Tamara Szalińska, mimo tego do samej mety starała się zniwelować stratę, ostatecznie zajmując 22 miejsce. Bardzo dobrze po raz kolejny spisała się Maja Wróblewska, która finiszowała na 5 miejscu.

 

Zapraszamy do naszej galerii!